Літопис » ЗОШ №2 ім.Ю.Федьковича м. Чернівці

Чернівецька загальноосвітня школа I-III ступенів № 2
ім. Ю. Федьковича.
м. Чернівці, вул. Головна, 87
тел. 52-36-49 (директор), 52-35-45 (учительська)

Одним з ініціаторів відкриття православної вищої реальної школи в Чернівцях був перший український Митрополит Буковини - Євген Гакман. Приміщення школи побудовано в 1870 році та освячено Митрополитом Євгеном Гакманом 1 жовтня 1870 року. Школа зводилась під керівництвом інженера Мартіна Вільгельма, будівельного підприємця й архітектора - Антона Фіоліта, архітектора Йозефа Грегора.
3 моменту відкриття та по теперішній час в приміщенні школи розміщались навчальні заклади. На даний момент заклад містить: З5 навчальних кабінетів, актову залу, майстерні обслуговуючої та технічної праці, спортивний зал, бібліотеку, обсерваторію.
Основні віхи становлення освітнього закладу:
Школа відкрилася 1 жовтня 1870 року. Перша назва - Православна вища реальна школа. Мова викладання - німецька. Особливостями змісту навчання на час відкриття школи було те, що учням давалися як теоретичні знання, так і практичні вміння з технічних та природничих дисциплін. У вищій реальній школі, в одному з небагатьох навчальних закладів міста вивчалася українська мова.
У 1925 році школу було перейменовано в православний реальний ліцей №1 для хлопчиків. 3 певними змінами в назві ліцей проіснував до 1940 року. До 1944 року мовою викладання була українська.
В 1944 році школа реформувалася в жіночу та носила назву "Женская общеобразовательная политехническая школа №2 им. Н. Некрасова". Мовою викладання була російська.
З 1949-1950 н. р. школа перейшла на кабінетну форму навчання. Жіноча школа проіснувала до 19ІЗ року.
В 1956 році середній школі №2 бую присвоєно ім'я Юрія Федьковича - поета, прозаїка, драматурга і публіциста, редактора першої на Буковині української газети. Під впливом так званої "інтернаціоналізації" збільшується кількість шкіл з російською мовою викладання, викладання в середній школі № 2 також велося російською мовою аж до 1992-1993 н. р., коли в школі з'явилися класи з українською мовою навчання.
З проголошенням незалежності України докорінно змінився зміст та ідейна спрямованість навчально-виховного процесу в основу якого було покладено об'єктивність знань та загальнолюдські моральні цінності, зокрема ідеї української державності, демократії людяності. Головним завданням середньої загальноосвітньої школи № 2 в цей період стає виховання морально та фізично здорового покоління, розвиток природних здібностей, формування активної громадянської позиції.
В сучасний період роботи педколектив шкот працює на реалізацію наступних проблем:
- Створення умов для інтелектуального, духовного, фізичного розвитку учня, його національної самосвідомості
- Активізація та розвиток творчого потенціалу педагогів школи
- Мотивація і стимулювання в процесі навчання.
- Сучасні методи організації навчально-пізнавальної діяльності
- Створення педагогічної гармонії в школі.
Реалізація цих проблем буде здійснюватися завдяки запровадженню в роботу сучасних педагогічних технологій та науково-методичних досягнень, створенню відповідної матеріально-технічної бази, тісній співпраці всіх учасників педагогічного процесу.
Учні старших класів школи здобувають професію оператора комп'ютерного набору (перші посвідчення разом з атестатами учні отримали у 2002 р.)

Директори закладу:
Біля керма школи завжди стояли творчі, ініціативні цілеспрямовані, компетентні, віддані своій справі люди:

1862-1866 - Гермам Тауш
у 30-их роках - Мунзел Карн
в 1900-х - Раймунд Фрідріх Кайндль
1904 - Євген Максимович
1944 - Шевчукевич Ольга Іванівна
1945 - Чередніченко Валентина Єгорівна
до 1910 - Красногорська Прасковія Георгіївна
1950р. - Харченко Катерина Микитівна - надзвичайно принциповий, працелюбний педагог і адміністратор, за фахом біолог, пропрацювала в школі
24 роки, створила міцний, дружний педколектив.
1958-1976 рр. - Лагерєв Володимир Дмитрович - чудовий педагог, господар, завжди давав мудрі поради, підказки, рекомендації за фахом - історик
1976-1979 рр.- Карвацький Семен Миронович - пройшов шлях від вчителя фізики до директора, створив кращий в місті кабінет фізики, вимогливий і
справедливий педагог, закоханий в свою справу.
1979-1990 рр.- Наумова Алевтина Олексіївна - педагог-професіонал, історик за фахом, відмінник освіти України, під її керівництвом школа стала
кращою у Першотравневому районі і отримала перехідний прапор обласного відділу освіти.
1990-1998 рр. - Слободян Валентина Іванівна - випускниця школи, присвятила педагогічній роботі більше ЗО років за фахом - хімік.
1990-2003 рр. - Садовий Василь Володимирович - присвятив педагогічній діяльності більше ЗО років, відмінник освіти України, лауреат міської премії
ім. Ю. Федьковича, велику увагу приділяв зміцненню матеріальної бази школи, введенню профільного навчання.
2003 - 2007 рр.- Олійник Георгій Северинович - пройшов шлях від вчителя початкових класів до директора школи, чудовий господар, енергійний,
виважений, толерантний, за фахом - історик, продовжує історичні традиції школи.
з 2007 р. - Покальська О. М. - вмілий керівник, під її керівництвом школа неодноразово займає перші місця в рейтинзі шкіл.

Педагоги - випускники закладу:
1. Купцова Світлана Анатоліївна - випускниця школи 1963 року, вчитель математики.
2. Ящук Валентина Миколаївна - випускниця школи 1975 року, вчитель англійської мови
3. Петращук Олександра Борисівна - випускниця 1985 року, вчитель української мови та літератури
4. Гірка Ольга Юріївна - випускниця 1987року, вчитель хімії
5. Латковська Тетяна Павлівна - випускниця 1991 року, вчитель початкових класів.
6. Ткач Інна Вікторівна - випускниця 2000 року, вчитель української мови та літератури

Педагоги - депутати
Скрижинецька Тетяна Василівна - заступник директора з навчально-виховної роботи по початкових класах - депутат 3-х підряд скликань Шевченківської районної ради:
ІІІ скликання 1998-2002
ІV скликання 2002-2006 '